Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам наш сайт?
Всього 36 чоловік

Річний звіт керівника

Дата: 20 червня 2020 о 09:40, Оновлено 2 серпня 2023 о 09:00

Звіт

Логвінової Наталії Іванівни, керівника Мотовилівськослобідської гімназії      Фастівської міської ради Київської області за 2022/2023 навчальний рік

 ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ГІМНАЗІЮ

Повна назва: Мотовилівськослобідська гімназія Фастівської міської ради Київської області.

Поштова адреса: 08524 Україна, Київська область, Фастівський район, с.Мотовилівська Слобідка, вул. Центральна, буд.33

Кількість учнів: 68

Кількість класів: 8

Мова навчання: українська

Змінність навчання: 1

Кількість вчителів: 24

 МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Школу засновано у 1907 році, добудовано праве крило у 2005 році.

Заклад намагається створити умови для роботи і навчання,відремонтувати та довести до норм та вимог сьогодення навчальні кабінети, оснастити гімназію новим сучасним обладнанням.

Кожен рік виконуються косметичні ремонти, наявні висновки державної санітарно-епідеміологічної служби про відповідність приміщень вимогам санітарних норм і правил, дозвіл пожежної частини, протоколи замірів опори ізоляції електромережі.

У приміщенні школи 9 класних кімнат, одна інклюзивно-ресурсна кімната, бібліотека, методичний кабінет, їдальня, спортивна зала та спортивний майданчик. Усе приміщення має Wi-Fi покриття, кожна класна кімната оснащена телевізором, є 14 ноутбуків, 11 з яких у робочому стані, 3 - потребують ремонту. 

Забезпеченість закладу меблями 90%. Більшість класних кімнат відповідає типовим перелікам та вимогам навчальних програм.

2022/2023 навчальний рік став для Мотовилівськослобідської гімназії, як і для багатьох закладів освіти України,  черговим випробуванням і викликом.

У зв”язку з відсутністю найпростішого укриття увесь навчальний рік гімназія працювала у дистанційному форматі. На серпневому засіданні педагогічної ради було затверджено режим роботи закладу, конкретизовано періодичність та тривалість уроків у синхронному режимі, їх співвідношення з уроками, які проводилися асинхронно. При цьому було враховано рекомендації Міністерства освіти і науки України, Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти. Освітній процес було організовано з використанням технологій дистанційного навчання на інтерактивних платформах Google Meet, Zoom, інших платформах (“Всеукраїнська школа онлайн”, “На урок”, “Всеосвіта”) та месенджерів (Viber, Telegram). У зв"язку з частими відключеннями світла було розроблено та впроваджено в практику гнучкий розклад дзвінків, коли початок уроків міг бути і о 8.30, 9.00, 10.00 чи 12.00. Таким чином забезпечувалася можливість проведення уроків у синхронному режимі.

З 1 вересня 2022 року гімназія розпочала роботу з електронними журналами та щоденниками на платформі "Нові знання". З цією метою було проведено навчання педагогічних працівників, а класні керівники навчили учнів та батьків користуватися електронними щоденниками.

Загалом, діяльність гімназії будується на принципах доступності, гуманізму, демократизму, незалежно від громадських, політичних і релігійних об’єднань, рівності умов кожної людини для повної реалізації її здібностей, таланту, всебічного розвитку, органічного зв’язку з національною історією, культурою, традиціями, диференціації змісту і форм освіти, науковості, розвиваючого характеру навчання, гнучкості і прогностичності, єдності і наступності, безперервності і різноманітності.

 КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Мотовилівськослобідська гімназія укомплектована педагогічними кадрами. Розстановка кадрів умотивована й раціональна, проводиться відповідно до освітнього рівня, у повній відповідності зі спеціалізацією та п’ятиденним режимом роботи школи, з урахуванням творчих здібностей і побажань учителів. Кількість вчителів, класних керівників, членів адміністрації визначена кількістю класів, робочим навчальним планом гімназії та штатним розписом.

У 2022/2023 навчальному році в гімназії всього працюючих було 22 чоловік. З них: 14 вчителів ( з нах 2 - зовнішні сумісники) і 8 чоловік обслуговуючого персоналу.

2-є перебувають у відпустці по догляду за дитиною.

На сьогоднішній день є вакансія практичного психолога 0,25 ставки.

Не за фахом викладалася  фізична культура, але один з вчителів має фах вчителя початкових класів, тобто вивчала методику викладання фізичної культури.

Кадрова політика спрямована на створення сприятливих умов для формування дієздатного колективу, розкриття та розвиток творчого потенціалу кожного вчителя, підвищення його кваліфікаційного рівня.

Якісний склад вчителів за 2022/2023 навчальний рік

вища категорія - 8,

І категорія - 2

ІІ категорія - 1

спеціаліст - 2

10 тар. розряд - 1

Званння "Старший учитель" має 6 педагогів.

З 2020 року і до теперішнього часу спостерігається стабільність кадрового складу.

Основними мотивами розстановки педагогічних кадрів є наступність в роботі вчителя, його педагогічний досвід і кваліфікація, характер взаємин суб’єктів навчально-виховного процесу.

Освітній та кваліфікаційний рівні педагогічних працівників, практичний досвід педагогічної роботи колективу обумовлюють високий рівень працездатності, що є головною умовою реалізації державної політики в галузі освіти й упровадження інноваційних ідей розвитку закладу освіти.

Кадрова політика спрямована на створення сприятливих умов для формування дієздатного колективу, розкриття та розвиток творчого потенціалу кожного вчителя, підвищення його кваліфікаційного рівня.

Атестація вчителя розглядається адміністрацією закладу освіти як вагомий елемент внутрішкільного контролю і крок до якісної освіти та здійснюється відповідно до нормативних документів: Атестація педагогічних працівників Мотовилівськослобідської гімназії у 2022/2023 навчальному році здійснювалася відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 930, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.12.2010 за 1255/18550 (із змінами), наказу Міністерства освіти і науки України від 08.08.2013 1135 «Про затвердження змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 серпня 2013 р. за 1417/23949.

За перспективним графіком проходження атестації у 2022/2023 навчальному році атестувався 1 учитель, яка була ознайомлена з нормативними документами щодо атестації, питаннями професійної діяльності, які будуть вивчатися членами екпертної комісії. У методичному кабінеті НВК було поновлено стенд з питань атестації.

Планування й організація роботи з атестації базувалися на основних принципах, головними з яких є особистісно- орієнтований підхід до вчителя, який атестується, гуманність і демократичність взаємин шкільної адміністрації й педагогів, що забезпечує відкритість і колегіальність при проведенні атестації.

Виходячи з того, що вчитель є учасником двох процесів – методичної роботи й освітнього процесу, методичною радою школи було розроблено методичні вказівки до оформлення портфоліо, який розглядається як моніторинг педагогічної діяльності педпрацівника, що атестується.

Отже, у 2022/2023 навчальному році атестовано 1 педагога.

1. Головко Світлана Миколаївна - відповідає займаній посаді, присвоєно вищу кваліфікаційну категорію.

Підвищення кваліфікації педагогічних працівників здійснювалося відповідно до перспективного плану курсової перепідготовки.

Протягом року усі вчителі підвищили свою педагогічну майстерність на курсах, в тому числі й тих, які проходили онлайн.

Паралельно з курсовою перепідготовкою організовувався обмін досвідом, широко запроваджувалися різноманітні форми самоосвітньої діяльності. Робота всіх методичних підрозділів школи була спрямована на створення організаційно-педагогічного забезпечення (мотиваційного, інформаційного, діагностичного, координаційного, психологічного) самоосвітньої діяльності вчителя.

Задача роботи з педагогічними кадрами полягала у забезпеченні безперервної освіти педагогічних працівників, підвищенні їх професіоналізму, освітнього загальнокультурного рівнів, удосконаленні науково-методичного, інформаційного забезпечення педагогічної діяльності.

ВИКОНАННЯ ІНСТРУКЦІЇ З ОБЛІКУ ДІТЕЙ ШКІЛЬНОГО ВІКУ.

На початок 2022/2023 навчального року у школі навчалося 68 учнів,  протягом навчального року вибула – 1 учниця. Укомплектовано 8 класів із середньою наповнюваністю 8,5 учнів. Перший клас не набирався, усього учнів 2-4 класів -32, у 5-9 класах – 36 учнів. Для однієї учениці 4 класу було організовано інклюзивне навчання. вчитель початкових класів Сафонова О.М. на громадських засадах проводила для дошкільнят заняття в клубі "Сонечко", що, власне, було підготовкою до навчання в школі.

Згідно Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку у визначеному мікрорайоні всі учні шкільного віку охоплені навчанням.

У 2022 /2023 н.р. з 6 випускників 9 класу  1 учень має знання  високого та достатнього рівня, решта - достатнього та середнього.. Усі учні планують продовжити навчання у інших навчальних закладах.

У 2022/2023 н.р. на обліку особливого контролю педагогічного колективу були:

- діти, позбавлені батьківського піклування - 2

- діти з інвалідністю - 2

- дітей з багатодітних сімей - 11

- малозабезпечених – 0

- дітей учасників бойових дій -3

- дітей які стоять на внутрішкільному обліку - 0

Колектив гімназії цілеспрямовано проводив роботу щодо охорони прав дитини. Педагогічні працівники приділяли увагу вихованню правової культури учнів.  Протягом навчального року проводились профілактичні бесіди з учнями про правову поведінку, користування соціальними мережами, відвідування онлайн уроків, попередження злочинів та правопорушень. Так соціальний педагог Яворська М.П. разом з директором Логвіновою Н.І. та заступником директора з навчально-виховної роботи Григорук Н.В. періодично здійснювали рейди та відвідували батьків учнів, які пропускали онлайн заняття. Були відвідані сім"ї учениці 5 класу Коцюруби А., Учениці 6 класу Романчук І., учня 8 класу Варцаби А., учениць 7 клсу Тонкошкур Д, Ткаченко Д.. Проводилися бесіди з батьками, було складено відповідні акти.

Значним здобутком гімназії можна вважати те, що впродовж більше як 20 років не було скоєно нашими учнями  жодного правопорушення.

ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ З ОБДАРОВАНИМИ ДІТЬМИ.

Від природи діти допитливі й сповнені бажання вчитися. У кожної дитини є здібності й таланти, але для того, щоб вони могли розвинутись необхідне розумне керівництво з боку школи, родини й позашкільних заходів. Усе це ланки однієї системи, що здатні розвивати в дітей рухливість і гнучкість мислення, учити дітей розмірковувати, творчо підходити до розв’язання проблем; не зубрити, а мислити, самостійно робити висновки і в результаті отримувати задоволення від навчання .

Обдарована дитина - це дитина, яка вміє розв’язати всі свої проблеми самотужки, знає для чого живе, може знайти вихід із будь – якої ситуації, творчо мислить, фантазує, спрямовує всю свою енергію на розвиток творчих ідей. Головне завдання для вчителя - створити умови для розвитку творчого потенціалу обдарованих учнів.

Виявляємо обдарованих учнів ( проводиться діагностика  та соціологічні опитування, в яких учні визначають свої вподобання й бажання відвідувати  факультативні заняття, які діють у школі) ;

- створюємо умови для розкриття потенціальних можливостей на уроках( творчі завдання, задачі, досліди, заліки);

- навчання в межах факультативів, спецкурсів;

- індивідуальна підготовка.

Постійно працюючи з обдарованими дітьми, намагаємось пам’ятати слова В.Сухомлинського: «У дитині ми повинні бачити завтрашню дорослу людину, - ось в цьому, мені здається, і полягає життєва мудрість батька, матері, педагога, іншими словами - потрібно вміти любити дітей».

На жаль, у зв"язку з обмеженістю фінансування у цьому навчальному році не функціонували гуртки.

Однак, спрямовано викладання навчальних предметів на виховання розвинутої компетентної особистості шляхом впровадження новітніх інтерактивних технологій. Обдарованих, здібних дітей педагоги залучали до активної участі в предметних тижнях, конкурсах, олімпіадах.

Однією з найгостріших проблем є залучення якомога більшої кількості учнів до заходів спрямованих на формування й розвиток їхніх здібностей. Є частина учнів, які не мають змоги проявити себе, або не хочуть цього робити.

Вчитель біології Головко С.М. разом з ученицею 8 класу Петруньок Н. розпочала підготовку науково-дослідницької роботи про вплив енергетичних напоїв на підлітковий організм, проте завереша ця робота не була.

Наші учні брали участь у шкільних та районних конкурсах:

Так, учень 9 класу Пономаренко Антон під керівництвом учителя правознавства  Яворської М.П.взяв участь в конкурсі есе «Я маю право на…» Учень та вчитель були нагороджені грамотами.

Грамотою управління освіти виконавчого комітету Фастівської міської ради нагороджена учениця 3 класу Смолінська Л. зу участь у виставці-конкурсі образотворчого мистецтва та літературної творчості "Тарасовими стежками".

Учні гімназії взяли участь у щорічних конкурсах «Об’єднаймося ж, брати мої», "Неосяжна моя, Україно", "Український сувенір". У міському конкурсі до Дня вишиванки учениця  2 класу Байденко Г. посіла перше місце.

 РЕЗУЛЬТАТИ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ

Відповідно до плану роботи гімназії на 2022/2023 навчальний рік у травні 2023 року було підведено підсумки навчальної діяльності учнів за 2022/2023 навчальний рік. Протягом 2022/2023 навчального року педагогічний колектив школи працював над розв’язанням завдань, поставлених у річному плані. Викладання навчальних предметів здійснювалося у відповідності до робочого навчального плану Мотовилівськослобідської гімназії на 2022/2023 навчальний рік, програм Міністерства освіти і науки України та згідно із розкладом, погодженим Фастівським відділом Головного управління держспоживслужби в Київській області.

Протягом минулого навчального року у  гімназії продовжувалася робота щодо упровадження компетентнісного підходу до формування змісту та організації освітнього процесу. Використовуючи індивідуальні, групові та фронтальні форми опитування, здійснювалося поточне оцінювання знань учнів з предметів інваріантної складової навчального плану. На підставі результатів опанування учнями матеріалу тем упродовж їх вивчення з урахуванням поточних оцінок, різних видів навчальних контрольних письмових робіт та навчальної активності школярів учителями-предметниками виставлені тематичні оцінки, на їх основі - семестрові та річні.

Згідно з планом роботи гімназії, з метою вивчення рівня сформованості компетентностей учнів було здійснено аналіз навчальних досягнень учнів 5 – 9 класів. На кінець 2022/2023 навчального року в гімназії навчалося 68 здобувачів освіти: у 2 – 4 класах - 32, з них - 1 дитина навчалася інклюзивно,  у 5 – 9 класах - 36.

За підсумками навчального року учні 2 – 4 класів оцінювалися відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 13.07.2021 року 813 Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1 – 4 класів закладів загальної середньої освіти”. При оцінюванні навчальних досягнень учнів 2 – 4 класів педагогами використовувався інструментарій для формувального, рівневого та підсумкового оцінювання, велися індивідуальні картки навчального поступу кожного учня. Результати особистих досягнень учнів відображені у Свідоцтвах досягнень на кінець навчального року.

Виходячи із характеристики результатів навчання дітей за освітніми галузями: мовно-літературна (українська мова та літературне читання), математична (математика), інтегрований курс “Я досліджую світ”, можна зробити наступні висновки: кожна дитина в певній мірі реалізувала свій потенціал, навчалася на рівні своїх оптимальних вікових та індивідуальних можливостей. Протягом 2022/2023 навчального року чітко простежується  як загальна тенденція позитивної динаміки змін щодо підвищення рівня знань, умінь, навичок учнів. Так і тенденція позитивної динаміки змін кожної дитини.

Вчителям початкової школи слід звернути увагу на необхідність проведення відповідної роботи з учнями, у яких формується певний результат освітньої діяльності:

  • використовувати індивідуальні завдання підвищеної складності
  • удосконалювати навички самостійної та науково-дослідницької роботи учнів;
  • здійснювати роботу з організації процесу засвоєння навчального матеріалу, який виходить за межі Державного стандарту.

Питання навчальних досягнень учнів та рівня засвоєння програмового матеріалу  учнями 2 – 4 класів розглядалися на засіданнях методичних об`єднань, з`ясовувалися причини слабкої успішності учнів. 

Узагальнені результати досягнень учнів 5 – 9 класів за 2022/2023 навчальний рік мають такий вигляд:

клас

Високий рівень

Достатній рівень

Середній рівеь

Початковий рівень

5

28%

58%

14%

-

6

22%

22%

56%

-

7

-

14%

86%

-

8

-

33%

67%

-

9

-

16%

84%

-

Загалом, 11% учнів 5 – 9 класів мають високий рівень навчальних досягнень, 31% - достатній, 58% - середній. Початкового рівня немає.

Динаміка рівня навчальних досягнень учнів у порівнянні з І семестром 2022/2023 навчального року:

 рівень            І семестр                      кінець навчального року       динаміка

високий               17%                              11%                                         -6%               

достатній             24%                              31%                                         +7%

середній               57%                              58%                                         +1%

початковий          2%                                0%                                           -2%

Аналіз свідчить, що є певна кількість учнів, які не в повній мірі реалізували свій потенціал. Так, учениця 6 класу Петруньок Віра тільки із зарубіжної літератури має середній рівень навчальних досягнень, тоді як з усіх інших - достатній; Ховаєв Андрій - з музичного та образотворчого мистецтв - середній рівень, решта - достатній. Савчук Є. (9 клас) - з алгебри та геометрії середній рівень, з інших предметів - високий та достатній; Петруньок А. (9 клас) - тільки з мистецтва середній рівень, решта - високий і достатній. Загалом, 11% учнів могли б покращити свої результати, якби вчасно звернули на них увагу вчителі-предметники та класні керівники.  Прослідковується пряма залежність результатів освітньої діяльності учнів від систематичності присутності учнів на уроках у синхронному режимі та виконання завдань. Навчання з використанням дистанційних технологій продемонструвало також уміння учнів самостійно організовуватися та свідомо ставитися до освітньої діяльності. Практика також продемонструвала пряму залежність успішності учнів від ставлення вчителя до виконання своїх обов"язків: чим краще підготовлений урок, чим постійніше вчитель реагує на відсутність учня на уроці чи на невиконане завдання, чим систематичніше перевіряє та оцінює роботи учнів, тим  кращий кінцевий результат учня.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 11.01.2023 року 19 "Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2022/2023 неавчальному році" учнів 4 і 9 класів було звільнено від проходження ДПА.

Протягом навчального року у І та ІІ семестрі відповідно до наказів по гімназії вивчався стан викладаннята рівень досягнень учнів з таких дисциплін: основи здоров"я, "Здоров"я, безпека, добробут", з біології в 6 - 9 класах. Двічі на рік, на кінець І та ІІ семестрів, здійснюється моніторинг сформованості навичок читання учнів початкової школи, результати узагальнюються наказом.

Було вивчено та узагальнено наказом стан роботи шкільної бібліотеки з читачами щодо формування і задоволення їхніх читацьких потреб.

ВПРОВАДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС

Інтеграція України у Європейський простір невід’ємно пов’язана з якістю національної освіти, її конкурентноспроможністю. Одним із основних чинників підвищення якості знань школярів є впровадження в освітню практику педагогічних інновацій, інформаційно-комунікаційних технологій навчання, оновлення змісту усього навчально-виховного процесу відповідно до сучасних досягнень науки і техніки.

Учителі гімназії ефективно організовують навчально-виховний процес на основі оптимального використання можливостей комп’ютерної техніки, програмного забезпечення та мережі Інтернет.

Маємо свій власний сайт, сторінку у Фейсбук, де розміщена необхідна інформація для учасників освітнього процессу та новинки гімназії, школа має елекронну пошту, з учнями та батьками вчителі, класні керівники співпрацюють через соціальні мережі, месенджери.

Для того, щоб учням дійсно було цікаво, щоб вони не втратили інтерес до навчання, на кожному уроці наші вчителі намагаються створювати всі умови для розвитку здібностей, творчого мислення учнів, самовираження їх особистості в різних видах діяльності. З цією метою учням поряд із стандартними завданнями педагоги пропонують і такі, які вимагають логічного мислення, творчих пошуків, оригінальності, винахідливості. Саме такі творчі, пізнавальні, інтелектуальні завдання допомагають нашим вчителям розвинути в учнів пізнавальні процеси – пам’ять, увагу, уяву, логічне мислення. Усі завдання творчого характеру розраховані на пошукову діяльність учнів, творче й уміле застосування набутих знань. Зміст завдань сприяє розвитку гнучкості й широти мислення, які необхідні для успішного розв’язання як навчальних так і життєвих задач. Усі творчі завдання допомагають вчителеві виявити індивідуальні особливості учнів, намітити перспективи подальшого розвитку творчого потенціалу кожної дитини, зробити навчання більш захоплюючим і цікавим.

Основне завдання, яке стоїть сьогодні перед освітянами, плолягає не стільки в передачі знань, скільки в тому, щоб навчити учнів здобувати ці знання самостійно. Щоб зацікавити, стимулювати учнів до самостійного отримання знань, протягом навчального року проводилась активна робота з організації участі школярів в різноманітних інтелектуальних Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах.

МЕТОДИЧНА РОБОТА

У 2022/2023 навчальному році методична робота в гімназії проводилась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Державних стандартів початкової, базової середньої освіти, Концепції Нової української школи, наказів закладу освіти «Про підсумки методичної роботи у 2021/2022н.р.», річного плану роботи, а також відповідно до завдань, визначених у наказі гімназії «Про організацію методичної роботи у 2022/2023р.р.».

     Робота педагогічного колективу була спрямована на реалізацію науково-методичної теми «Формування компетентностей працівників та здобувачів освіти через створення єдиного освітнього  простору». Одним із найпріоритетніших напрямків  була робота над підвищенням професійного рівня вчителя шляхом самоосвіти, самовдосконалення. Тому основним завданням організаційних заходів в режимі дистанційного навчання було включення вчителя у процес вдосконалення особистої кваліфікації. Саме тому в плані роботи  гімназії, а також в плані роботи методичних структур були передбачені індивідуальні та колективні форми роботи: над науково-методичною проблемою, самостійною роботою над методичною темою, самоосвіта, консультування, творчі звіти , опрацювання фахових новинок та методичної літератури.

       Із метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою було затверджено склад методичної ради, визначено і затведжено структуру та форми методичної роботи, складено план роботи над методичною темою, розглянуто та обговорено плани роботи методичних об’єднань на 2022/2023н.р.

     Протягом року було проведено 7 засідань методичної ради, які проходили в онлайн форматі. На  засіданнях обговорювались  питання, пов"язані з реалізацією методичної проблеми та підвищення рівня педагогічної майстерності вчителів.

Упродовж навчального року була організована робота 4 методичних об’єднань:

  • Учителів початкових класів
  • Учителів предметів природничо-математичного циклу
  • Учителів предметів суспільно-гуманітарного циклу
  • Класних керівників.

            Робота методичних об’єднань була спрямована на удосконалення методики проведення уроку в режимі онлайн, оскільки цього навчального року гімназія працювала дистанційно. Діяльність методичних об’єднань була спланована відповідно до річного плану роботи гімназії та методичної проблеми закладу. Кожне МО провело 4 засідання, на яких обговорювались питання щодо використання в навчальному процесі новітніх технологій навчання, інтенсивності форм і методів навчання, психологічних аспектів навчання дітей в умовах воєнного стану, а також ознайомлення учителів з різними освітніми платформами: Google Meet,  Zoom, Moodle та ін.

         Упродовж року адміністрація гімназії періодично ознайомлювала колектив з різними нормативними документами, методичними рекомендаціями тощо. Використання інноваційних технологій у процесі вивчення різних предметів дало змогу покращити зміст навчання, активізувати та індивідуалізувати його. Слід зазначити, що всі педагоги закладу на достатньому рівні володіють інформаційно-комунікативними технологіями, уроки та виховні заходи проводять з використанням комп’ютерних технологій.

          Згідно  графіка та планів роботи МО пройшли предметні тижні в режимі онлайн, проведено 1-й етап Всеукраїнських учнівських олімпіад, проте учні гімназії  не взяли участі в другому етапі з різних вагомих причин. Згідно плану та за потреби проводились методичні наради, доводилась інформація для подальшого виконання

Методична діяльність педколективу у 2022/2023 н.р. була спрямована на вирішення проблеми: "Створення оптимальних умов для підвищення рівня творчої діяльності педагогічних працівників з метою забезпечення індивідуалізації та соціалізації освітнього процесу в умовах інформаційного середовища".

8. РОБОТА БІБЛІОТЕКИ

Протягом 2022/2023 навчального року шкільна бібліотека працювала в тісному контакті з педагогічним колективом гімназії. Роботу бібліотеки було спрямовано на популяризацію книг, формування світогляду дітей, реальну допомогу кожному в задоволенні читацьких потреб , інтересів, запитів. Всю роботу бібліотека проводить згідно річного плану. Для забезпечення читачів літературою, необхідною для освітнього процесу, постійно вивчаються читацькі потреби. В цьому напрямку проводяться індивідуальні бесіди з учнями гімназії для вивчення їх інтересів та інформаційних потреб, бесіди з вчителями. У зв"язку з дистанційною формою навчання не проводилися рейди перевірки стану підручників учнів гімназії.

За змістом фонд бібліотеки представлений різногалузевою літературою: історичною, художньою, науково-природничою, мовознавством, літературознавством, а також довідковою літературоб. Але в бібліотеці не вистачає художньої літератури сучасних авторів для позакласного читання та у вивченні нової програми.

Вилучення застарілої за змістом та фізично зношеної літератури не проводилося. Передплата періодичних видань не здійснюється.

Вчителі та учні були забезпечені навчальними підручниками, але не в повному обсязі. так, учні 5 класу навчалися без нових підручників, які не були видруковані.

Бібліотека брала участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек під гаслом "Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності".

Головна мета роботи бібліотеки - сприяння поглибленню пізнавального інтересу учнів , пробудження почуття національної свідомості, виховання шанобливого ставлення , любові та поваги до своєї Батьківщини.

З цією метою у шкільній бібліотеці пройшли заходи:

- флешмоб "Квітни, мій рідний край!"

- краєзнавчі читання "Письменники рідного краю"

- книжково-ілюстративна виставка "Стежками рідного краю"

- день бібліотворчості. Майстер-клас "Веселі ідеї"

- заочна краєзнавча подорож "Збережи джерела рідного краю"

- віртуальний круглий стіл "Знатні люди нашого краю".

Було організовано книжкові виставки:

- постійнодіюча - "Хвала тобі, мій рідний краю!"

- полиці "Супутники допитливих", "Я пізнаю світ", "У країні казок", "Заповідні місця Київщини", "Література Київщини" тощо. Оформлялися тематичні  виставки до визначних та пам"ятних дат.

Бібліотека не оснащена комп"ютером, однак бібліотекар Бессонов О.О. для роботи користується власним ноутбуком.

Моніторинг читання учнів 2 - 9 класів протягом 2022/2023 н.р. показав, що 93% школярів - читачі шкільної бібліотеки. Найактивніші читачі - учні 2 - 5 класів. На жаль, починаючи з 6 класу, інтерес до книги у дітей зменшується. Тому шкільній бібліотеці слід шукати нові форми  роботи, в тому числі й з використанням комунікаційних технологій: аудіокниги, соціальні мережі тощо.

  ВИХОВНА РОБОТА. СПІВПРАЦЯ З БАТЬКАМИ.

У 2022/2023 навчальному році виховна робота в закладі освіти була спланована відповідно до  Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про охорону дитинства», »Про запобігання та протидію домашньому насильству», Декларації прав дитини, Постанови Кабінету Міністрів №453 від 30.05.2018 «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини»,  указів Президента України «Про додаткові заходи щодо запобігання дитячій бездоглядності» та Національній стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у НУШ № 195 від 25.05.2020 року, Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України 14.12.2016 № 988-р., розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.04.2021 №366 «Про схвалення національної стратегії із створення  безбар’єрного простору в Україні на період до 2030р.», ряду документів про попередження і протидію булінгу, листа МОН України від 10.08.2022 «Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2022/2023 н.р.» .

            З метою моніторингу стану виховної роботи в гімназії у 2022/2023н.р. заступником директора з навчально-виховної роботи  Н.В.Григорук було проаналізовано стан виховної роботи  в закладі освіти, який відбувався в режимі онлайн, оскільки гімназія здійснювала освітній процес в дистанційному режимі. 

     В жорстких реаліях воєнного стану в Україні перед освітянами стоїть важливе завдання - об’єднання зусиль педагогічної та громадської спільноти на засадах взаєморозуміння, співробітництва щодо захисту прав і свобод, оволодіння дітьми універсальними цінностями та моделями поведінки, які складають основу світової культури. Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Концепції Нової української школи – виховання є невід’ємною складовою освітнього процесу,  який охоплює усі сфери шкільного життя і має грунтуватися на цінностях. Особлива роль в організації виховної роботи в закладі освіти належить класним керівникам. Єдність навчання, виховання і розвитку здобувачів освіти забезпечується спільними зусиллями усіх членів освітнього процесу. Характер виховання повинен передбачати глибоке розуміння педагогом природи вихованців, їх індивідуальних рис і можливостей, поваги до особистості дитини, постійно дбати про їх гармонійний розвиток, встановлення співробітництва в навчальному процесі  діловому партнерстві. Виконуючи завдання і реалізуючи основні принципи виховної роботи, педагогічний колектив орієнтується на нормативно-правову базу з питань виховної роботи. 

Основним цільовим напрямком стало забезпечення  безпекової складової здоров’я особистості, забезпечення фізичного психічного і духовного благополуччя. Виходячи з цього пріоритетними напрямками та завданнями  виховної роботи у 2022/2023 н.р. було:

          Формування особистісних рис громадянина України, національної свідомості та самосвідомості учнів гімназії;

          Надання здобувачам освіти  базових знань з основ безпеки та формування поведінки правильних безпекових  дій в умовах воєнного стану, навчання правилам збереження здоров’я та життя свого і оточуючих в разі воєнних дій;

          Протидія булінгу, домашньому насильству;

          Зміцнення соціальної та психолого – педагогічної допомоги дітям;

          Виховання духовної культури особистості;

          Виховання мовної культури, оволодіння державною мовою;

          Утвердження принципів загальнолюдської моралі на основі відновлення історичної пам’яті;

          Виховання свідомого ставлення до навчання , розвиток пізнавальної активності  та культури розумової праці;

          Забезпечення повноцінного фізичного розвитку учнів, охорона та зміцнення здоров’я, формування позитивного ставлення до здорового способу життя;

          Формування рис і якостей українця –переможця у війні російської федерації проти України – моральної стійкості, витримки, сили волі, твердості духу.

          Розвиток здатності  на вміння протистояти негативним емоціям, стресу, тривозі, почуттю небезпеки.

          Виховання почуття милосердя, співчуття, взаємодопомоги, розвиток волонтерських дій, відчуття себе громадянином своєї країни.

Одним із пріоритетних напрямків на початку року було визначено ціннісне ставлення до себе. З цією метою в гімназії продовжилась робота над освітнім виховним  проєктом «Воля до життя». Виховні години упродовж року проводились з цікавих і потрібних питань: 

          Усвідомлення цінності людського життя, дотримання правил здорового способу життя, здійснення самоконтролю;

          Розуміння та аналіз «Я- концепції здоров’язберігаючих навичок»;

          Визначення пріоритетів, цілей, ідеалів;

          Уміння орієнтуватись та адаптуватись в життєвих ситуаціях.

Було проведено  виховні години:

          Людина – творець свого життя. Житєві успіхи і поразки;

          Теоретичні основи здоров’я. Володіння мистецтвом жити.

          Фактори ризику: паління, наркотики, алкоголь, СНІД. Це стосується тільки тебе?

На початку року, перед канікулами та в кінці навчального року (напередодні літніх канікул ) були проведені бесіди з БЖД:

          Як діяти, коли лунає сирена?

          Правила поведінки з електроприладами. Що таке «локдаун».

          Правила поведінки з тваринами-безхатьками.

          Небезпека на дорозі (обірвані дроти, пошкоджені каналізаційні люки, бурульки…);

          Алгоритм дій під час сигналу повітряної тривоги;

          Правила мінної безпеки;

          Бесіда: «Коли вогонь- друг, а коли ворог»

          Сказ – небезпечна хвороба, яку переносять лисиці та інші тварини.

          Телефони, комп’ютерні ігри, залежність… 

У цікавому форматі  було проведено день фізкультури і спорту, День здоров’я. Учні надсилали свої відео, класні керівники створювали цікавий відеофільм чи колаж.

На початку навчального року усі учні були проінформовані про поведінку під час воєнного стану, використання мобільних телефонів, дії під час повітряної тривоги.

Постійно проводились заходи щодо інформування про новини у класах гімназії,  в державі, у світі. Здійснювався аналіз відвідування навчальних занять учнями гімназії.

   І хоч навчання здійснювалось дистанційно, виховна робота педагогічним колективом проводилась на належному рівні. Фото  та відео проведених заходів розміщувались на сайті гімназії та у соціальних мережах.

Заходи з національно – патріотичного виховання, проведені протягом навчального року:

          У кожному класі навчання 1 вересня розпочалось з проведення першого уроку на тему: «Ми –українці: честь і слава незламним!» 

          У рамках роботи над виховним проєктом «Квіти моєї малої Батьківщини» було проведено фотовиставку осінніх букетів під назвою «Букет захиснику України».

          До Всесвітнього дня миру учні готувалися по-особливому. Свято пройшло у форматі відео-флешмобу, під час якого діти читали вірші, зачитували листи одноліткам країн світу з розповідями про війну в Україні, представляли свої малюнки про бажаний мир в Україні.

          Учні, вчителі , працівники гімназії, батьки наших учнів долучились до написання  диктанту національної єдності, що проходив 9 жовтня з нагоди Дня української писемності . 

          З нагоди Дня ЗСУ учні закладу писали листи  нашим  воїнам- захисникам, знімали відеопривітання.

          Цікаво пройшов фото конкурс «Хустка, передана у спадок». Учні і вчителі надсилали свої фотографії з хусткою, яка залишилась в родині від жінок попередніх поколінь- прабабусь, бабусь, близьких родичів.

          Учні гімназії, педагогічний колектив долучились до акції «Дерева Перемоги» і посадили на території гімназії алею волоських горіхів»

          Проведено інформаційно –пізнавальні години:

          «Збережемо пам'ять про подвиг»( До дня Небесної Сотні, Дня Соборності України);

          Акція «Запали свічку пам’яті» ( вшанування жертв голокосту);

          Виготовлення Янголів –охоронців, як оберегів, для воїнів ЗСУ;

          Вшанування памяті Т.Шевченка. «Думи мої…» «Ми відповідальні за майбутнє(«…Учітеся, брати мої, думайте, читайте…»)

              24 лютого проведено години класного керівника «Рік сліз , рік незламності…»

          З нагоди річниці звільнення півночі України від російських окупантів, проведено годину спілкування «Зродились ми великої години»;

          «Година спілкування «Чорнобиль не має минулого часу…. Нові виклики.»

          З нагоди Дня Європи в гімназії пройшов онлайн –марафонон.

Були зняті відеоролики про одну із країн Європи. Кожен клас представив цікавий матеріал про розташування країни, населення, прапор, столицю, провідну індустрію, освіту тощо. Усі матеріали розміщені на сайті гімназії.

          Учні гімназії разом з  членами родини доєднувались до волонтерського руху в селі («Бджілки»). Допомагали плести маскувальні сітки, робили окопні свічки, малювали малюнки, пекли смаколики, відправляли на фронт.

          Цього року в гімназії було створено Козацький рій «Миротворці з учнів 3 та 4 класу, які взяли участь у заочному конкурсі гри «Джура». Однак в очному етапі участь не брали, що є проблемою вже кілька років поспіль. 

Координатором цієї гри була вчитель гімназії Литовченко О.А. Слід відмітити роботу таких класних керівників як Сафонова О.М. (2кл.), Петрашенко Г.Б. (зкл.), Литовченко О.А.(4кл.), Головко С.М.(7кл.), які активно включалися в роботу по проведенню загальношкільних заходів, брали участь у міських. 

Створення єдиного освітнього простору – це об’єднання зусиль працівників закладу освіти, батьків, громадськості щодо якісної організації освітнього процесу, здійснення виховних заходів, залучення до розвитку громадянської освіти. Упродовж року відбувалась постійна співпраця з батьками учнів гімназії:

          В режимі онлай (а, за потреби, індивідуально в режимі офлайн) провдились батьківські збори та індивідуальні бесіди, консультації тощо;

          Відверті розмови: « 10 причин чому діти нас не чують», «Вплив сім’ї на формування поведінки підлітка»;

          Колективне опрацювання пам’ятки «Увага! ПВК РЕДАН». Що потрібно знати батькам.

          Правила поведінки дітей під час уроків онлайн.

У гімназії створене учнівське самоврядування, однак його діяльність часто носить чисто формальний характер. Тому залучення учнів до життя гімназії, прийняття рішень, їх реалізації - завдання на новий навчальний рік.

ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

Пріоритетним завданням гімназії є організація роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності. Питання ОП та БЖ обговорюються на нарадах при директорові. З учнями було проведено тижні безпеки дорожнього руху, безпеки життєдіяльності, акції «Будь уважним, пішоходе!», «Молодь за безпеку дорожнього руху», День охорони праці.

Сплановано роботу класних керівників та педагогів щодо попередження дитячого травматизму. Під час навчання з використанням дистанційних технологій бесіди та інструктажі з техніки безпеки проводилися в офлайн та онлайн-форматах. Класні керівники демонстрували відео, презентації,  спільно з учнями розв’язували практичні завдання щодо попередження травмувань. Особлива увага приділялася роботі щодо вивчення правил поведінки з вибухонебезпечними предметами та поведінці у воєнний час.

Результатом такої роботи можна вважати те, що протягом року не було травм серед учасників освітнього процесу та працівників.         

У новому навчальному році буде родовжено пропедевтичну роботу щодо дотримання учасниками освітнього процесу правил безпеки життєдіяльності, профілактики дитячого травматизму шляхом  демонстрації відеороликів, практичного відпрацювання дій в надзвичайних ситуаціях, моделювання та аналізу життєвих ситуацій, формувати в учнів навички конструктивного вирішення конфліктів у міжособистісних стосунках. 

Головним залишається завдання будівництва найпростішого укриття.

ОРГАНІЗАЦІЯ ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ЗМІЦНЕННЯ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ ЗАКЛАДУ

Право на якісну освіту в безпечних і нешкідливих умовах може бути реалізоване виключно за умови достатнього фінансування освіти та ефективного використання цих коштів.

Питання щодо фінансування нашого закладу (надходжень) та витрат є прозорим та оприлюднюється на сайті.

Протягом 2022/2023 н.р.власними силами виконано такі роботи:

- оштукатурено комин газової котельні;

- відремонтовано дах сараю;

- відремонтовано двері спортивної зали, санітарної кімнати та двері на горище спортзалу;

- систематично проводилося скошування трави на території гімназії;

- відремонтована підвісна стеля у приміщенні 6 класу;

- відремонтовано електроповод у їдальні, здійснено заміну деталей у гідроакумуляторі;

- розпочато реконструкцію шкільного льоху з метою розшити та облаштувати його як найпростіше укриття.

УПРАВЛІНСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

У квітні - травні 2023 року на платформі EVALUED було проведено дослідження стану управлінських процесів адміністрацією гімназії. В опитуванні брали участь учасники освітнього процесу: адміністрація, педагоги, батьки, учні, представники учнівського самоврядування.  Узагальнений результат вивчення управлінської діяльності має такий вигляд:

Вимога 1. Наявність стратегії розвитку та системи планування діяльності закладу, моніторинг виконання поставлених завдань - достатній рівень

 Вимога 2. Формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм  - достатній рівень

Вимога 3. Ефективність кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників - достатній рівень

Вимога 4. Організація освітнього процесу на засадах людиноцентризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодії закладу освіти з місцевою громадою - достатній рівень

Вимога 5. Формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності - високий рівень

Адміністрація гімназії забезпечила організований початок навчального року та якісний освітній процес в умовах дистанційного навчання. Вчасно видавалися розпорядчі та аналітичні накази, вивчення питань освітньої діяльності також узагальнювалося аналітичними довідками. Директор Логвінова Н.І. та заступник директора з навчально-виховної роботи Григорук Н.В. відвідували уроки вчителів Головко С.М., Кітіченко О.А., Лосенко Н.М., Сафонової О.М., Литовченко О.А., Петрашенко О.В., які проводилися у синхронному режимі, надавали вчителяманаліз уроків та методичні рекомендації.

ОСНОВНІ ПРОБЛЕМИ ГІМНАЗІЇ

Найбільша та найактуальніша проблема нашої гімназії - будівництво та оснащення відповідно до вимог найпростішого укриття, що дасть можливість організувати змішане навчання.

В освітній діяльності:

 - формування мотивації учнів до пізнавальної, творчої, науко-дослідницької, проєктної діяльності

-  залучення учнів до участі в конкурсах, олімпіадах,

- активізувати співпрацю з батьками, стимулювати їхню участь в освітньому процесі

- сприяти активній діяльності учнівського самоврядування

- продовжити проботу з реалізації загальношкільних виховних проєктів

- продовжити роботу щодо створення безпечних умов освітнього процесу

В господарській діяльності:

- завершити облаштування твердопаливного котла та дизельного генератора

- упорядкувати спортивний майданчик

-  укріпити задню стіну і вікно старого крила школи

- упорядкувати зберігання вугілля.  

-

Звіт керівника

Мотовилівськослобідської гімназії Логвінової Н.І.

за 2021/2022 навчальний рік

  2021/2022 навчальний рік для нашої гімназії, як і для усієї України, став роком випробувань, роком адаптації до надзвичайних умов, роком єднання і усвідомлення своєї національної ідентичності. Колектив Мотовилівськослобідської гімназії  працював над реалізацією положень законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Державних освітніх стандартів, Національної доктрини розвитку освіти, рішень Уряду України, реалізації освітньої програми та річного плану роботи гімназії, забезпеченням неперервності освіти наших учнів.

У 2021/2022 навчальному році у Мотовилівськослобідській гімназії працювало 14 педагогів, з них 3 – сумісники. Якісний склад педагогічного колективу:

категорія

кількість працівників

%

вища

9

64%

перша

3

22%

друга

1

7%

спеціаліст

1

7%

Звання «Старший учитель» мають 7 педагогів, що становить 50%, «Учитель-методист» - 1, тобто 7%.

Щороку педагогічні працівники працюють над підвищенням свого фахового рівня. Так, пройшли підготовку всі вчителі, які наступного навчального року будуть викладати предмети  у 5 класі відповідно до концепції НУШ. Також кожен учитель підвищував свій фаховий рівень чи то на курсах КОІПОПК, чи онлайн на різних освітніх платформах.

У 2021/2022 навчальному році четверо вчителів пройшли чергову атестацію: Бессонов О.О. (підтвердив відповідність першій кваліфікаційній категорії), Кітіченко О.А.(підтверджено відповідність вищій кваліфікаційній категорії та присвоєно звання «старший учитель»), Сафонова О.М. (підтверджено відповідність вищій кваліфікаційній категорії та присвоєно звання «старший учитель»), Петрашенко Г.Б. (підтверджено відповідність вищій кваліфікаційній категорії та званню «старший учитель») .

Попри усі труднощі, у гімназії працювали об’єднання вчителів за професійними запитами. Таких угрупувань діяло чотири: класних керівників, учителів початкової ланки, вчителів гуманітарного та природничо-математичного спрямування.  Загалом, кожне об’єднання вчителів провело не менш ніж по 4 засідання – частину в очному форматі, частину – онлайн. Але кожне з них носило практичний і теоретичний характер і стало суттєвою допомогою в організації навчання в такий нелегкий час.

 Аналіз показує, що педагогічний колектив має значний потенціал, який, однак, залишається майже нереалізованим: протягом минулого навчального року наші учні не брали участі у Всеукраїнських учнівських олімпіадах, не працювали над створенням науково-дослідницьких робіт МАН.  Та й рівень навчальних досягнень учнів залишає бажати кращого. Нічим іншим, як інертністю, небажанням учителів докладати зусилля, пояснити такий стан речей не можна.

Освітній процес тривав 175 днів, з них  офлайн – 77 днів та з використанням дистанційних технологій – 98 навчальних днів. Уроки проводились у синхронному (не менше 30%)  та асинхронному режимі. Класні керівники щодня здійснювали моніторинг стану і місця перебування учнів. Уроки проводилися згідно розкладу на ІІ семестр. Тривалість уроків у синхронному режимі відповідала вимогам Нового санітарного регламенту щодо безперервної роботи з технічними засобами навчання.

Під час навчання з використанням дистанційних технологій педагоги використовували такі ресурси: Google meet (Cафонова О.М., Бессонов О.О., Головко С.М., Логвінова Н.І.), Zoom ( Петрашенко Г.Б., Литовченко О.А., Бессонов О.О., Сердюк Л.В., Кітіченко О.А., Кондратенко Л.П.).  Якщо вивчалася нова тема, то вона супроводжувалася  аудіо або відеопоясненням учителя ( презентації власні та колег з мережі Інтернет). Навчальний матеріал в асинхронному режимі подавався через месенджери TelegramYou Tube, Viber. При цьому педагоги використовували матеріали «Всеукраїнської школи онлайн», сайтів «На урок». «Всеосвіта», Edera, власні презентації та відеоуроки.  Якщо ж діти не мали доступу до Інтернету, то завдання та щоденні консультації надавалися дітям у телефонному режимі.

Вчителі початкової школи продовжили роботу згідно вимог Нової української школи. Так у 1 класі (Вчитель Сафонова О.М.) робочий день починався з короткої «Ранкової зустрічі», на якій діти віталися, відповідали на запитання, які їх хвилювали, розмірковували, вітали іменинників. Діти демонстрували свої поробки та малюнки.

Вчителі також підтримували тісний контакт з батьками. Класовод 3 класу Литовченко О.А., 2 класу Петрашенко Г.Б. проводили інструктажі для батьків та учнів щодо організації навчання з використанням дистанційних технологій, індивідуальні консультації для батьків та учнів  в онлайн – режимі.

До навчання з використанням дистанційних технологій у березні – травні долучилися четверо учнів з числа внутрішньо переміщених осіб. З ними класні керівники проводили індивідуальні бесіди з метою представлення нашої гімназії як ефективного та безпечного освітнього простору та адаптації до умов навчання у новому закладі освіти.  В той же час 5 наших учнів з початку війни перебували за кордоном. Троє з них продовжили навчання онлайн у нашій гімназії. Двоє учнів на зв’язок не виходили, а продовжили  навчання у закладах освіти Республіки Польща та Угорщини.

Учні, у переважній більшості, систематично виходили на зв’язок, виконували та надсилали завдання. В основному, під час навчання з використанням дистанційних технологій учні підтверджували той рівень досягнень, який мали і під час навчання офлайн, хоч і бували поодинокі випадки недобросовісного виконання завдань (списування з посібників «Готові домашні завдання»  чи з мережі Інтернет).

Оцінювання навчальних досягнень учнів 1 – 4 класів носить формувальний характер. Кожен учень усвідомлено бере участь у визначенні персональної мети, своєї позиції на шляху її досягнення та наступних кроків у своєму поступі.

На підставі результатів опанування учнями 3 – 4 та 5 – 9  класів навчального матеріалу впродовж його вивчення з урахуванням поточних оцінок, різних видів навчальних, контрольних письмових та усних робіт, навчальної активності гімназистів учителями виставлення тематичні оцінки, а на їх основі виставлено оцінки за ІІ семестр та річні. При цьому враховувалася динаміка особистих навчальних досягнень учнів з предметів упродовж семестру, важливість тем, тривалість їх вивчення, складність змісту тощо.

Рівень навчальних досягнень учнів гімназії визначено відповідно до критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи та критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів основної школи.

Протягом 2021/2022 навчального року у 3-4 класах навчалося 18 учнів, у 5 –9  класах – 36 учнів.

За результатами річного оцінювання учні мають такий рівень навчальних досягнень:

рівень

3 клас

4 клас

5 клас

6 клас

7 клас

8 клас

9 клас

високий

36%

14%

13%

-

-

-

-

достатній

36%

43%

63%

14%

84%

60%

60%

середній

28%

43%

24%

86%

16%

40%

40%

початковий

-

-

-

-

-

-

У порівнянні з минулим навчальним роком:

рівень

2019/2020н.р.

2020/2021 н.р.

2021/2022 н.р.

високий

11%

9%

11%

достатній                               

42%

50%

51%

середній

47%

41%

38%

початковий

-

-

-

Тобто рівень навчальних досягнень принаймні за три останні роки має незначні коливання, що не може заспокоювати, адже з року в рік виявляється нереалізований потенціал деяких учнів. Уважаю, що така проблема може бути вирішена за участі не лише учня і вчителя, а й обов’язково – батьків. І якщо у початковій школі батьки ще є активними учасниками освітнього процесу, то, починаючи з 5 класу, поступово самоусуваються.

Так учениця 4 класу Петруньок Г. має середній рівень знань лише з читання, тоді як з інших предметів – достатній. Складна ситуація у 6 класі: із 7 учнів лише один, Головчак В., має достатній рівень знань, решта – середній. Є резерв ще у двох учениць – Забзалюк С. та Ткаченко Д., однак у обох із зарубіжної літератури та математики середній рівень знань, з решти предметів – достатній. Учениця 8 класу Вороніна Анжела з української мови і фізики  – по 6 балів, тоді як решта предметів – достатнього та високого рівня. Учень 9 класу Тупіков М. має 9 із зарубіжної літератури, з усіх інших предметів – високий рівень. Ще двоє дев’ятикласників – Проценко П. та Сербін К. – мають по дві оцінки нижчого рівня відповідно з географії і фізики та алгебри, геометрії. Така картина з різними варіаціями триває впродовж кількох років, що заставляє задуматися і зосередити консолідовані зусилля учасників освітнього процесу для підвищення рівня досягнень учнів.

Минулого навчального року у повній мірі була використана варіативна складова навчальних планів: курси за вибором, факультативні курси, індивідуальні заняття та консультації з української мови, математики, англійської мови, інформатики. Тобто були створені усі умови для підвищення якості знань учнів. Тому одним з найважливіших завдань на наступний 2022/2023 навчальний рік уважаю підвищення якості надання освітніх послуг здобувачам освіти та підвищення якісних показників рівня їх навчальних досягнень.

Протягом 2021/2022 навчального року гімназія забезпечувала рівний доступ до освіти усім учням. Так у 3 класі було забезпечено інклюзивне навчання для Коденко К., яка навчалася за індивідуальною програмою. Працювала команда супроводу, на засіданнях якої здійснювалися аналіз та корекція цілей і завдань. У 3 класі працював асистент учителя. Однак з початком війни корекційно-розвиткові заняття не проводилися.

Протягом 2021/2022 навчального року, коли навчання здійснювалося офлайн, учні були забезпечені гарячим харячим харчуванням. За кошти бюджету харчувалося 11 дітей пільгових категорій, з них 4 дітей, батьки яких є учасниками бойових дій, 1 дитина з інклюзією, 1 дитина позбавлена батьківського піклування, 5 дітей з малозабезпеченої сім’ї. Також 8 учнів з багатодітних сімей харувалися за 50% вартості обідів і 34 дитини за батьківські кошти. Тобто, загалом гаряче харчування отримували 53 дитини, що становить 71% від загальної кількості учнів гімназії.

Учні нашої гімназії брали участь у творчих конкурсах. Маємо ІІІ місце у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!» - учень 9 класу Байденко П. (учитель Григорук Н.В.), І місце районного етапу - Вельтман В. (учитель Петрашенко Г.Б.), ІІІ місце районного етапу-  Савчук Є. (учитель Логвінова Н.І.).

Була можливість брати участь у багатьох конкурсах, які проводилися з використанням дистанційних технологій, однак учителі виявили інертність і небажання докладати зусилля у підготовці дітей. Такий стан речей недопустимий у наступному навчальному році. Тому прошу педагогічних працівників налаштуватися на серйозну творчу працю!

Попри те, що у зв’язку спочатку з карантином, а потім з воєнними діями на території України, майже дві третіх навчальних занять проходили з використанням дистанційних технологій, гімназія продовжила працювати над реалізацією освітніх і виховних завдань: гуманізації освітнього процесу, що виражається у формі створення умов для всебічного розвитку гармонійної  особистості, формуванні активної громадянської позиції, спонукання до самоаналізу, самооцінки, саморозвитку; згуртування шкільного колективу, збереження та примноження традицій гімназії. Виховна робота здійснювалася у формі реалізації освітніх проєктів: «Територія щастя», «Успіх», «Квіти моєї батьківщини», «Воля до життя», «Гармонія освіти і душі».

2021/2022 навчальний рік розпочався затишним, душевним святом День знань. А незабаром наші першокласники разом з майбутніми випускниками, батьками долучилися до Всеукраїнської акції за ініціативи Президента України «Зростаємо разом» і висалили на території гімназії  13 саджанців горіхів. Завдяки Григорук Н.В. цей захід пройшов урочисто й гарно.  Надовго запам’ятається учням і вчителям захід до Дня пам’яті жертв голодомору. Учні не лише пригадали трагічні події в Україні, а й скуштували чорного хліба, який у ті часи був цінніший за золото.

Учні гімназії брали участь у конкурсах: «Різдвяний ангел», конкурс малюнків «Зима-чарівниця». А вже після початку війни – конкурс малюнків «Мамо, я бачу війну!». Кращі роботи наших учнів були розміщені в Viber групі села «Разом ми сила». А навесні працівники гімназії взяли участь у Всеукраїнській акції «Сади перемоги» та висадили на території закладу освіти 14 декоративних дерев.

Класні керівники протягом цього непростого навчального року працювали над формуванням учнівського колективу та кожної особистості учня. Так учні 1 класу протягом минулого навчального року реалізовували  власні проєкти «Сонце нашого класу», «Я обираю здоровий спосіб життя». Щотижня класовод Сафонова О.М. проводила бесіди різної тематики: навчальної: «Користь від читання», «Правила роботи за комп’ютером», «Як правильно організувати роботу онлайн»; громадсько-політичної: «до Дня Єдності, «Що робити в надзвичайній ситуації або в зоні бойових дій», Добро завжди перемагає…»;  здоров’язберігаючої: «Обережно, ожеледиця!», «Один вдома», «Мінна безпека», «Правила поведінки під час літніх канікул».

У 2 класі навчається 8 учнів, з них – 7 хлопчиків і 1 дівчинка, кожен має свої особливості, своєрідні риси характеру і  темпераменту.

Класовод 2 класу Петрашенко Г.Б. для організації виховної роботи з учнями обрала проблемне питання: «Формування в учнів почуття дружби та взаємодопомоги», що, зважаючи на проблеми, які були в цьому класі рік назад, було дуже на часі.

Основною метою виховної діяльності є створення в колективі оптимального позитивного мікроклімату, як на уроках, так і в позаурочний час, який би сприяв творчому саморозкриттю, саморозвитку кожного учня, здійснювалась підготовка учнів до самоврядування.

Протягом 2021/2022 н.р. з учнями другого класу було проведено такі виховні заходи:

  • конкурси малюнків «Єдина моя Україна», «Ні – війні! Хай буде мир на Землі!», «Новорічна ялинка»;
  • конкурс на кращого читця віршів Т.Г.Шевченка (до Шевченківських днів);
  • конкурс на виготовлення кращого різдвяного Янгола;
  • акції «Здорові діти – здорова нація»,  «Чисте довкілля», «Поспішайте творити добро»;
  • свято квітів «Чорнобривці – квіти моєї України» (у межах освітнього проєкту);
  • проведено класні спортивні змагання «Ми сильні і дружні».

Значне місце у діяльності класовода займає робота з батьками. Були проведені онлайн -батьківські збори на тему: «Ваші діти - другокласники», «Права дитини. Дотримання їх у сім'ї», «Значення дисципліни для формування особистості учня», «Підсумки навчально – виховного процесу за 2 клас».

Класовод 3 класу  Литовченко О.А. відзначає, що клас діє як цілісний колектив, хоч  кожен має свої особливості, своєрідні риси характеру і  темпераменту.

Розпочавши роботу зі своїми вихованцями, Олена Андріївна обрала наступне проблемне питання: «Системний підхід до виховання учнів та вивчення їх індивідуальних особливостей».

Проведення змагань, конкурсів, вікторин, годин спілкування дало можливість проявитися творчим здібностям дітей, вплинути на формування суспільних інтересів.

Стосунки у класі загалом дружні і доброзичливі, є добре порозуміння між хлопчиками і дівчатками. Колектив класу діяльний, учні долучаються до організації класних справ, активно виконують доручення вчителя, беруть участь у  класних та шкільних та конкурсах. Клас із задоволенням бере участь у позакласних заходах, хоча й не всі учні бажають прикладати зусиль для їх організації.

Основною метою виховної діяльності Олени Андріївни є створення в колективі оптимального позитивного мікроклімату як на уроках, так і в позаурочний час, який би сприяв творчому саморозкриттю, саморозвитку кожного учня.

Протягом року класовод здійснювала підготовку учнів до самоврядування. Було розподілено обов’язки в класі, до виконання яких діти підходили відповідально.

Значне місце у діяльності Литовченко О.А. займає робота з батьками. Були проведені онлайн батьківські збори на тему: «Починаємо 2021/2022 н.р.», «Допомога може бути різною (збори – лекція)», «Права дитини. Дотримання їх у сім'ї», «Значення свідомої дисципліни для формування особистості учня», «Підсумки навчально – виховного процесу». Мають місце також індивідуальні консультації для батьків. Для вирішення питань, що виникали, скликала в онлайн – режимі батьківський комітет, який активно бере участь у житті класу, в організації класних та позакласних заходів.

Таким чином, виховна робота сприяла згуртуванню учнівського колективу, інтелектуальному, моральному та фізичному становленню особистості, створенню умов для розвитку творчих здібностей, покращенню рівня мотиваційної сфери дітей.

У 4 класі класовод Кондратенко Л.П. протягом року у своїй виховній роботі поєднувала такі форми роботи: години спілкування, виховні години, бесіди. Учні класу брали участь у загальношкільних  святах:  Першого дзвоника, День учителя, День захисника України, День миру, новорічний ранок. Людмила Петрівна провела такі виховні години: «Україна – це ми», «Здоров’я – найцінніший скарб», «Наша сила в єдності», «Культура здоров’я у нових обставинах», «Сам удома», «Однокласник, товариш, друг», «Хвороби цивілізації», «Мої права та обов’язки», «Стоп булінгу!». Людмила Петрівна провела бесіду до Міжнародного дня писемності «Будь грамотним», під її керівництвом учні брали участь у конкурсах малюнків « Осінній вернісаж», «Права дитини в малюнках». Здійснювались екскурсії в природу з метою спостереження за сезонними змінами в природі та за життям птахів узимку.

 У 5 класі класними керівниками були Яворська М.П. та Сидорова Л.Я. Звичайно, зміна класного керівника щоразу потребує періоду адаптації, що накладає певний відбиток на психологічний стан учнів.  

Учні 6 класу протягом навчального року тривалий час залишалися без класного керівника Головко С.М. через об’єктивні причини. Тому на громадських засадах шестикласниками опікувалася заступник директора з навчально-виховної роботи Григорук Н.В.  В 2 семестрі виховна робота здійснювалася шляхом використання дистанційних технологій. У вересні-листопаді, а також в березні-червні класним керівником Головко С.М. були проведені такі тематичні  заходи:

  1. формування духовно-моральної культури особистості: "Відповідальність -путівник у вчинках", "Співчуття - перший крок до людяності", "Турбота за інших людей - головний обов’язок у житті"
  2. Ставлення до мистецтва: "Люби музику різних напрямків», "Мовленнєвий етикет"
  3. Ставлення до праці: «Як організувати себе", "Вчись учитись, щоб уміти трудитись""Люди, які працюють поруч"
  4. Ставлення до природи: «Посади дерево», "Люди, які працюють поруч", "Екологчною сте-жиною нашого краю",«Брати наші менші", "Бережи воду»
  5. Ставлення до себе: "Який Я? Яким я хочу бути?", 
     "Посієш звичку - пожнеш характер", "Індивідуальні особливості людини","Твоя активна життєва позиція»
  6. Ставлення до держави: "Що я знаю про Україну?" 
     "Немає прав без обов'язків", "Ми - творці власного життя", "Україна пам'ятає"
  7. Заходи з безпеки життєдіяльності учнів проводилися протягом року. Більшість з них присвячено безпеці під час епідемії та у воєнний час, а також безпечній поведінці дітей вдома, на вулиці, у громадських місцях, під час відпочинку,  правила протипожежної безпеки, дотримання правил особистої гігієни тощо, правила мінної безпеки тощо.

 

У своїй роботі Головко С.М. використовує різні форми, за допомогою яких намагається створити передумови для успішної роботи в класному колективі, сформувати в учнів уміння розкривати власні можливості, розвивати навички ефективного спілкування, аналізувати свої поведінку та вчинки, розуміти інших.

У 7 класі  (класний керівник Лосенко Н.М.) основною метою виховної діяльності  є   створення в колективі атмосфери взаємоповаги, відповідальності,  залучення всіх учнів та батьків до співпраці.

В цілому, клас характеризується позитивно. Учні класу незалежні, доброзичливі у спілкуванні, емоційно відкриті. Клас із достатнім рівнем вихованості, „важких” та схильних до правопорушень дітей немає.

Основною метою виховної діяльності Наталії Миколаївни є створення оптимального соціально-культурного мікроклімату в колективі, який би сприяв творчому саморозкриттю, саморозвитку учнів, дозволяв би їм легко освоїтись у своєму виховному просторі, спонукав би їх до діяльності, яка б дозволяла їм вступати в реальні відносини з оточуючим світом.

Протягом минулого навчального  року велася  виховна робота, яка поєднала в собі традиційні  та нетрадиційні форми та методи роботи класного керівника. Для цього  Лосенко Н.М. використовує бесіди, диспути,  квести, круглі столи,  перегляд відео, участь у конкурсах.

Протягом офлайн навчання у 7 класі були проведені такі заходи: до Дня 30 річниці незалежності України урок на тему: Під знаком Володимира Великого», виховні години на тему: « Правопорушення», «Трагедія Бабиного яру», «Ми обираємо життя», «Що таке корупція?», «Розмова про шкідливі звички», « Герої не вмирають -  подвиг Майдану 2014», «Традиції української сім’ї». Діти брали участь у виховних заходах гімназії.

Під час дистанційного навчання проведено онлайн бесіди «День пам’яті жертв політичних репресій», «Вогненебезпечні предмети. Правила поводження при вибухах та обстрілах», «Чорнобильська катастрофа: історія трагедії…». Брали участь у Всеукраїнському конкурсі до Дня соборності України.

            Лосенко Н.М. залучає до виховної роботи батьків. Як класний керівник багато часу приділяє морально-етичному вихованню учнівського колективу, формуванню обов’язку, відповідальності, культурної поведінки. Значну увагу приділяє формуванню у своїх вихованців комплексу особистісних якостей і рис характеру: (чесність, порядність, відповідальність).

           Результатом такої роботи є взаємовідносини класного керівника і учнів класу на достатньому рівні. Діти розуміють, підтримують, прислухаються до зауважень та порад.

          У роботі з батьками Лосенко Н.М. використовує, в основному, індивідуальні бесіди, які не обмежені часовими рамками.

            Класний керівник 8 класу Бессонов О.О. в роботі з учнівським колективом приділяє увагу морально-етичному вихованню, формуванню почуття обов'язку, відповідальності, культурної поведінки. Для цього Олег Олександрович проводив бесіди, години спілкування «Профілактика інфікування COVID-9», «Людина починається з добра», «Моя родина», «Хліб – усьому голова», «Моя земля – земля моїх предків», «Мій режим дня», «Здоровий спосіб життя» тощо. Відповідно до плану виховної роботи проводилися класні години. При плануванні заходів Бессонов О.О. добирав форми проведення, планував підбиття підсумків, використовуючи методику незакінченого речення, рефлексії, вчив учнів висловлювати свою думку. Робота з розвитку класного колективу спрямовувалась в позитивне русло: налагоджена організованість, порядок і співпраця класного керівника та учнів, спостерігається стійкість міжособистісних відносин. Незважаючи на ряд позитивних зрушень в житті класного колективу, поки що не вдалося вивести успішність класу на належний рівень, більш широко використовувати досвід та уміння членів класного колективу у громадському житті гімназії.

Класним керівником учнів 9 класу була Кітіченко О.А., яка протягом навчального року тривалий час перебувала на лікарняному. У такій ситуації у повній мірі виявився рівень сформованості в учнів самостійності, відповідальності, самоорганізованості.

Гімназія фінансувалася за кошти бюджету, також залучалися спонсорські кошти. Так за рахунок спонсорської допомоги було придбано паперові рушники – 4 шт, папір А-4 – 2 пачки, 7 контейнерів для харчових продуктів та 2 комплекти разового санітарного одягу в їдальню, замок у вхідні двері та замок для комп’ютерного класу, двічі заправлено і один раз відремонтовано принтер, придбано та встановлено шланг до гідроакумулятора.

Невирішеною проблемою залишається ремонт несучої стіни спортивної зали.  

Протягом 2021/2022 навчального року здійснювалися заходи з охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм.роботу гімназії було організовано з урахуванням заходів щодо запобігання поширенню вірусної інфекції COVID- 19:  уроки розпочиналися так, щоб учні різних класів не могли контактувати між собою. Було визначено окремі виходи з приміщення для різних класів, облаштовано місця для обробки рук антисептиком та збору використаних захисних масок. Особи, не причетні до освітнього процесу, у приміщення гімназії не допускалися. Усі працівники були забезпечені захисними масками та щитками. Під час офлайн навчання після кожного уроку здійснювалося провітрювання класних кімнат.

Разом з тим лишається ряд невирішених питань, над якими колектив гімназії буде працювати у 2022/2023 навчальному році:

  • Підвищення якості освітніх послуг, їх відповідність вимогам Державного стандарту;
  • Реалізація освітніх проєктів гімназії;
  • Залучення до освітнього процесу батьків;
  • Підвищення рівня педагогічної майстерності вчителів, оволодіння ними новітніми технологіями навчання і виховання; запровадження електронного журналу та щоденника;
  • Залучення учнів до науково-дослідницької роботи МАН, до участі в олімпіадах і конкурсах;
  •  Збереження життя та здоров’я учасників освітнього процесу, створення безпечного освітнього середовища;
  • Заміна посуду в їдальні;
  • Ремонт несучої стіни спортивної зали.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.