Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам наш сайт?
Total 36 common:people_all_forms

Для здобувачів освіти та батьків

Date: 13 вересня 2021 о 08:40, Refreshed 7 січня о 19:34

Пам’ятка для населення

УВАГА!!!  НОРОВІРУС!!!  ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО!!!

Норовірусна інфекція – гостре висококонтагіозне інфекційне антропонозне захворювання, яке спричинює вірус Норуолк, яке характеризується розвитком гострого гастроентериту та дегідратації.  
Джерелом норовірусної інфекції  є хвора людина або  вірусоносій ( у 10-13% людей інфекція має безсимптоний перебіг). Максимальну концентрацію вірусу в фекаліях виявляють на 1-2-й день хвороби,  виділення вірусу у реконвалесцентів триває впродовж 5-47 днів. Людина може бути заразною до 1,5 місяця після одужання, що і обумовлює активне зараження оточуючих та епідемічну небезпеку.
Основний механізм передачі - фекально-оральний, який реалізується контактно-побутовим (через немиті руки, предмети побуту, посуд тощо), харчовим (при вживанні немитих овочів або фруктів, також найбільш небезпечними є морепродукти та інші продукти при недостатній термічній обробці) і значно рідшим водним шляхами передачі інфекції.  Не виключається і аерозольний шлях передачі. 
Епідемічний процес на сучасному етапі проявляється спорадичною захворюваністю із сезонними підйомами (осінь,зима,весна) і спалахами незалежно від сезону. Спалахи найчастіше виникають в закритих та напівзакритих установах таких як,  дитячі дошкільні та навчальні заклади, гуртожитки, інтернатні заклади, лікарні, геріатричні відділення, тощо. Норовірусна інфекція вражає всі вікові групи. Найбільш небезпечний норовірус для дітей,  осіб літнього віку та пацієнтів з ослабленною імунною системою, які  є групою ризику.  
Норовіруси досить резистентні і мають високу стійкість щодо фізичних і хімічних чинників, можуть довгостроково, більше 28 днів,  зберігати свої інфекційні властивості на різних видах поверхонь. Вологе прибирання із звичайними миючими та спиртовмісними засобами не забезпечує знищення вірусу. Вірус стійкий до висихання, заморожування, нагрівання до 60 градусів.  Про те ці віруси швидко гинуть  під час обробки хлорвмісними дезінфікуючими засобами. 
Інкубаційний період триває від 10 до 72 годин. Хвороба починається на тлі повного здоров’я, гостро. Першим клінічним проявом є  нудота, гострі приступи багаторазового блювання, спазми в животі, потім у продовж 6-8 годин підвищується температура тіла частіше до 37,5-38*С. Рідкі водянисті випорожнення з’являються через 6-18 годин від початку блювання, спостерігаються явища метеоризму, біль у животі без чіткої локалізації.  У дітей головним чином переважає блювання, а у дорослих – діарея. Симптоми інтоксикації проявляються загальною слабкістю і блідністю шкірних покривів. Можуть спостерігатися сонливість, млявість, головний біль, загальна слабкість, гарячка і біль у м’язах, у половини випадків розвивається тяжке зневоднення. Симптоми можуть тривати кілька днів  і якщо ігнорувати і не боротися із зневодненням організму, то це може мати небезпечні наслідки для життя. 
 Специфічного лікування і вакцини проти норовірусу немає. У людини, яка перехворіла на норовірусну інфекцію, імунітет має тимчасовий характер і не виключає повторного зараження.
 
Профілактикою захворювання на норовірусну інфекцію є:
- споживання епідемічно безпечної їжі (ретельно вимитих овочів і фруктів,  термічно оброблених продуктів харчування);
- вживання  води гарантованої якості та напоїв;
- одним із найбільш ефективних способів попередження хвороби залишається дотримання правил особистої гігієни (миття рук з милом перед приготуванням та вживанням їжі, після відвідування туалету, після повернення з вулиці тощо);
- суворе дотримання санітарно-протиепідемічного режиму в дитячих та навчальних закладах, лікувальних установах тощо.

Пам’ятайте! При появі перших ознак хвороби  не гайте часу -звертайтеся за медичною допомогою! Неухильне дотримання правил особистої гігієни та рекомендованих правил безпеки  - збереже Ваше здоров’я!!!


    Завідувач Фастівського РВ ДУ «Київський ОЦКПХ МОЗ»,
     лікар-епідеміолог, Заслужений лікар України                      Віра Ткаченко

Алгоритм дій при повітряній тривозі

Правила прийому до Мотовилівськослобідської гімназії

Правила поведінки здобувача освіти Мотовилівськослобідської гімназії

Умови доступності для навчання щсіб з особливими освітніми потребами:

- ганок гімназії оснащено пандусом;

- сходи промарковані жовтою фарбою.

  МИ ВІДПОВІДАЛЬНІ ЗА МАЙБУТНЄ

Кожному з нас відомий вислів: «Діти – наше майбутнє». Проте, на жаль, сьогодні гострою є проблема злочинності серед осіб підліткового віку, адже статистика говорить, що кожен пятнадцятий злочин в Україні – справа рук неповнолітніх.

Правопорушення, здійснені неповнолітніми,- небезпечне соціальне явище, оскільки:

  • Негативно впливає на формування особистості;

  • Завдає значної шкоди суспільству через втрату трудових ресурсів(лише третина покараних повертаються до повноцінного суспільного життя);

  • Відіграє значну роль у формуванні рецидивної злочинності(дві третини рецидивістів розпочинають свій злочинний шлях неповнолітніми).

Велике значення має профілактика протиправної поведінки серед підлітків та соціальна робота з їх батьками. Важливо на ранніх етапах запобігти злочинності, не допустити культу насилля та жорстокості як в сімї, так і в соціумі. Як приклад, нещодавні агресивні зібрання в містах України так званої ЧВК «Редан». Важливо, щоб діти та їх батьки були обізнані з правовою базою щодо покарань неповнолітніх за вчинені правопорушення та відповідальність дорослих за неналежне виконання батьківських обовязків.

Найкриміногеннішим віковим періодом сьогодні є 16-17 років. У цьому віці підлітками вчиняється 62% злочинів від загальної кількості. Злочинцями стають як безпритульні, вихідці із неблагополучних сімей, так і цілком педагогічно і матеріально забезпечених. Причиною підліткової злочинності найчастіше є неналежний догляд за дітьми батьків або ж їхня відсутність, зниження рівня життя, які з втратою прибутку втрачають моральні цінності, також згубний вплив телебачення та інтернету.

Активізація правового виховання – нагальна проблема сьогодення. Головне завдання педагогів і батьків -  проведення профілактичних заходів щодо запобігання негативному впливу на свідомість підлітків інформації, яка містить елементи жорстокості, бездуховності, насильства, порнографії, пропагує тютюнопаління, вживання алкоголю, антисоціальну поведінку. Підліткам слід розуміти про формування активної життєвої позиції у правовій сфері, розуміння ролі і суті держави і права, знання  основних законів України, а також знання своїх обовязків і відповідальності. Підліткам слід знати, що відповідно до статті 12 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративній відповідальності підлягають особи, які досягли на момент вчинення адміністративного правопорушення 16 –річного віку. Законодавством також передбачено випадки, коли юридична відповідальність неповнолітніх починається з 16 років, а за вчинення деяких кримінальних злочинів і з 14 років ( за найтяжчі злочини: крадіжку, пограбування, вбивство, злісне хуліганство тощо).

Тож педагоги і батьки мають спільно проводити профілактичну роботу, бути уважними до поведінки, життя і дозвілля дітей, щоб не допустити того, аби життя дитини перекреслив злочин.

                                              ПОРАДИ   УЧНЯМ

                                      Памятайте народну мудрість:

                                     « Посієш думку – пожнеш дію,

                                       Посієш дію – пожнеш звичку,

                                       Посієш звичку – пожнеш характер,

                                      Посієш характер – пожнеш долю».

  • Бери на себе відповідальність за навчання. Навчання – це твоя праця; працюй із задоволенням, з повною віддачею;

  • не кажи: « Не вмію», а кажи: «Навчуся!»

  • памятай, що безсердечність породжує байдужість, а байдужість – жорстокість;

  • поважай права інших людей;

  • люби життя – воно безцінний дар;

  • позитивно оцінюй себе, але працюй над своїми недоліками.

                                     ПОРАДИ БАТЬКАМ

 Любіть дитину так, як вона любить вас: не за вчинки та успіхи, а за те, що вона для вас – найрідніша людина:

  • щоденно знаходьте час для спілкування з нею, запитуйте про настрій, обговорюйте шляхи покращення успіхів у школі, а не сваріть за оцінки;

  • висловлюйте свою любов до дитини та віру в неї;

      Ваша дитина для вас – ОСОБИСТІСТЬ, а не ваша власність:

  • Поважайте дитину, обговорюйте з нею свої вимоги, враховуйте її думку, аргументуйте свою позицію, висловлюйте прохання;

  • ніколи не застосовуйте фізичних покарань до дитини;

  • спілкуйтеся позитивно: не принижуйте, не говоріть образливих слів, не кричіть, не показуйте роздратування.

Допомагайте дитині вирости успішною та щасливою людиною:

  • навчайте дитину позитивно ставитись до себе самої, до рідних, інших людей;

  • створювати навколо себе атмосферу радості, добра;

  • вчіть умінню виражати свої емоції;

  • формуйте в дитині здатність до відповідальної автономної дії;

  • давайте посильні доручення, будьте терплячими, оскільки звичка в дорослої людини формується впродовж місяця, а в дитини значно довше.

 Ставтеся з повагою до вчителів і школи, виховуйте в них  позитивне ставлення до освіти і тих, хто її несе вашій дитині.

                                             ПОРАДИ ВЧИТЕЛЯМ

Сприймайте дитину як ЛЮДИНУ: розумійте її, любіть, майте терпіння до неї, вірте в неї, пишайтеся нею!

  • Ставтеся до учнів з повагою, сприймайте як ОСОБИСТІСТЬ;

  • памятайте, кожна думка дитини цінна, навіть якщо не відповідає канонам підручників; неправильних дитячих думок не існує;

  • не карайте дитину, бо це приниження людської гідності;

  • якщо вчинок дитини засмутив вас, спілкуйтеся з нею по- дорослому, ЦИВІЛІЗОВАНО виражайте свої емоції;

  • працюйте за принципами позитивного навчання, забезпечуйте життєрадісне та емоційне пізнання світу, бо це найцінніший здобуток в житті людини.

           Твердо вірте, що всі діти народжуються, щоб бути успішними:

  • навчайте з натхненням, відданістю, непорушною вірою в успіх дитини;

  • неуспішних учнів немає, є неуспішні ситуації.

                      Шануйте батьків своїх учнів. Ставтеся до батьків

                                    До нетерплячих – терпеливо;

                                    до соромязливих – турботливо;

                        до розгніваних – доброзичливо;

                        до образливих – особливо тактовно;

                        до грубих – витримано;

                        до вимогливих – делікатно.

                       І до всіх, до всіх разом – уважно.

Comments:
Only authorized users can leave comments.